Światła na przejściu dla pieszych.

Autor: redakcja UMJG

4.8.2021 - 10:25

Światła już prawie gotowe

Dobiega końca budowa sygnalizacji świetlnej na przejściu dla pieszych przy ul. Konstytucji 3 Maja w Jeleniej Górze. Dzięki temu, znacząco poprawi się bezpieczeństwo pieszych.

Zakończył się montaż wszystkich elementów powstającej instalacji. Teraz jest czas na odpowiednie ustawienie i dostrojenie zamontowanych czujników.

– Ta instalacja ma poprawić bezpieczeństwo przede wszystkim pieszych, biegaczy i innych mieszkańców, którzy tędy przechodzą – mówi prezydent Jeleniej Góry Jerzy Łużniak. – Decyzję o budowie świateł wzbudzeniowych podjęliśmy wspólnie z radnymi po tym, jak doszło tu do bardzo przykrego wypadku.

W styczniu tego roku 77-letni kierowca BMW potrącił 44-letniego mężczyznę i jego 9-letnią córkę, przechodzących przez pasy. Stało się tak mimo, że przejście to jest oświetlone i widoczne z daleka.

Stanęły tu dwa słupy oświetlenia ulicznego, na których zamontowano 4 sygnalizatory dla kierowców oraz pieszych, zawisły też kamery wideo detekcji.

Inwestycję realizuje konsorcjum firm, której liderem jest Trafftech z Jeleniej Góry. Wygrało przetarg, oferując kwotę około 160 tysięcy złotych.

Nowe światła będą uruchomione jeszcze w tym tygodniu.

Galeria
Image
Image
Image
Image
Image
Image