informacje samorządowe

Wymiana oświetlenia ulicznego na nowocześniejsze

Kolejnych 100 latarń będzie wymienionych w Jeleniej Górze na ledowe. – Setkę już wymieniono – powiedział Jerzy Łużniak, zastępca prezydenta Jeleniej Góry – druga setka będzie wymieniona niebawem.

Program "Mieszkanie plus"

Powołany przez Prezydenta Jeleniej Góry zespół do spraw wdrożenia programu „Mieszkanie plus” zebrał się dziś w Ratuszu. Omawiano wstępne prace, służące wdrożeniu tego programu, harmonogramy działań, współpracę z BGK...

Świąteczne dekoracje

Pierwsza stanie choinka na Placu Ratuszowym (do 5.12.), inne dekoracje będą wykonywane sukcesywnie, a zakończenie prac winno nastąpić do 12.12., po tygodniu działań instalatorów.

Informacja Wydziału Komunikacji

W związku z możliwością wystąpienia utrudnień przy uruchomieniu przez Ministerstwo Cyfryzacji systemu CEPiK, prosimy o wyrozumiałość w przypadku ich wystąpienia bądź przełożenie wizyty w Wydziale Komunikacji na kolejne dni.

Interwencje Straży Miejskiej

Coraz częściej funkcjonariusze Straży Miejskiej wzywani są do sprawdzenia palenisk, bowiem sąsiedzi domów, z kominów których wydobywa się dym proszą o kontrolę.

Nowe sekundniki na skrzyżowaniach

W najbliższym czasie zakupionych zostanie kilkanaście nowych urządzeń.. Kończą się już analizy drogowców, które powinny wyjaśnić, na jakich skrzyżowaniach zostaną one zainstalowane.

Demontaż iglicy Teatru Norwida

Dziś (06.11), około południa rozpocznie się operacja ścigania pozostałości jednej z iglic na Teatrze im. C.K. Norwida. Przypominamy, że połowa jednej z iglic runęła na chodnik przed Teatrem w wyniku wichury.

Święto Niepodległości

Prezydent Miasta Jeleniej Góry Marcin Zawiła oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Konrad Sikora zapraszają na miejskie uroczystości Narodowego Święta Niepodległości oraz wydarzenia towarzyszące

Organizacja ruchu 1 listopada

W związku ze spodziewaną większą intensywnością przejazdów i postojów aut w okolicach cmentarzy w dniu 1 listopada 2017 r. w rejonach dwóch z nich zmieniono na ten dzień organizację ruchu.

Porządki po wichurze

Po dwóch dniach wichury, szczególnie intensywnej wczoraj, pozostało już niezbyt wiele „grubszych” spraw do załatwienia. Rozpoczęło się sprzątanie ulic z drobniejszych gałęzi, trwają też prace przy usuwaniu szkód w sygnalizacji ulicznej

Subscribe to RSS - informacje samorządowe

 

Kalendarz FB